Кульовий кран був створений ще на зорі ХХ століття, однак, популярність придбав тільки з появою надійних та якісних ущільнювачів, що забезпечують його герметичність. Використання сучасних фторопластів, стиранність яких на порядок менше, ніж гумових, дозволило повністю виключити протікання рідин і газів.
Вибираючи кран кульовий муфтовий, насамперед, звертають увагу на ступінь його герметичності, матеріал виготовлення, вид з'єднувальної різьби, область застосування, робочий тиск, розміри внутрішнього проходу.
Виходячи зі ступеня герметичності, кульової запірної арматури може бути присвоєний клас А, В, С або D, після випробування виробів, у процесі яких, через них пропускається вода або повітря.
Найбільш жорсткі вимоги пред'являються до газових затворів. Подібна запірна арматура цілком може бути задіяна не тільки для транспортування природного газу, але і різних рідин, пари і зріджених вуглеводнів. За великим рахунком, будь- який кульовий муфтовий кран А-класу допускається для роботи з газом.
Затвори підвищеної герметичності для газу можна легко визначити по жовтому забарвленню його «бабочки» або важеля.
Діаметр внутрішнього проходу арматури завжди ідентичний діаметру труби, до якої вона приєднується. Найбільш затребуваними можна назвати вироби діаметрів 1/2 і 3/4 дюйма, що приблизно відповідає 15 і 25 міліметрів. Дещо рідше згадуються діаметри 1, 1 1/2, 1 1/4 і 2 дюйми. Розмір вказується на його корпусі після символу DN. Наприклад, DN15 інформує про внутрішій прохід в 15 міліметрів або 1/2 дюйма.
Кран кульовий муфтовий може мати внутрішню різьбу, в побуті звану гайкою, або зовнішню, іменовану штуцером.
Робочий тиск – це граничний тиск в системі, який може витримати запірний пристрій. У маркуванні він позначається знаком PN і вимірюється в атмосферах. Наприклад, поєднання PN40 інформує про те, що виріб може працювати при максимальному тиску в 40 атмосфер.
Для виробництва використовують:
Таким чином, щоб вибрати кран кулевый муфтовий, потрібно врахувати ряд особливостей і характеристик, перерахованих вище. А також варто визначитися з ціновим діапазоном і виробником даної запірної арматури.
Якщо Ви не впевнені у виборі або хочете заощадити свій час, сміливо телефонуйте нашим фахівцям за вказаними на сайті телефонами. І вони з радістю допоможуть Вам підібрати даний виріб під вашу систему.